تبلیغات
شخصی - راه‌های سوءاستفاده از ایمیل‌های شخصی


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :ali o.r.
تاریخ:پنجشنبه 15 دی 1390-09:22 ب.ظ

راه‌های سوءاستفاده از ایمیل‌های شخصی

در زمان ارسال ایمیل برای رعایت امنیت می‌توانیداز گزینه‌های Cc و Bcc استفاده نمائید،در زمان ارسال ایمیل به شخصی با انتخاب Cc می‌توانید یک کپی از آن را برای دیگری بفرستید.
 "چقدر با گزینه Cc و Bcc آشنا هستید و سعی نموده اید از آن استفاده نمائید؟" همانطور که می‌دانید در زمان ارسال یک پست الکترونیکی درگزینهTo نام گیرنده یا گیرندگان ایمیل را وارد می‌نمائید، اما پلیس فتا در توصیه‌هایی شما را با این دو گزینه، یعنی Cc  و Bcc آشنا می‌‌کند. دو گزینه‌ای که نقش با اهمیتی را در امنیت صندوق پست الکترونیکی و همچنین گیرندگان شما بر عهده دارد.
اگر دقت کرده باشید در ارسال مجدد یک پست الکترونیکی به دوستان و یا همکارانتان لیستی از ایمیل‌های کسانی را مشاهده می‌کنید که در این ارسال های مجدد ایجاد شده، این لیست یک منبع خوب برای یک اسپم و یا یک هکر است چرا که از این طریق به راحتی می‌تواند با آدرس شما یا یکی از دوستانتان برای دیگران پست الکترونیکی ارسال نماید که این پست می‌تواند یک فایل آلوده، یک اسپم تبلیغاتی و یا یک درخواست کمک مالی باشد، به ماجرایی که در این زمینه برای یکی از دوستان اتفاق افتاده بود توجه نمائید: "یکی از همکاران از آشنای خودش پست الکترونیکی مبنی بر اینکه من در سمینار خارج از کشور به مشکل مالی خوردم برای برگشتم به مبلغ ... به دلار نیازمندم، لطفا این مبلغ را برایم به حساب ... ارسال نمائید تا بتوانم برگردم. از آنجائی که همکارم می دانست آشنایش براستی چند وقت پیش اعلام کرده بود که قصد شرکت در سمیناری را داشته، این مبلغ را برای وی ارسال می نماید.

چند وقتی می‌گذرد تا اینکه پیگیر آشنای خود می شود تا مطمئن شود براحتی برگشته باشد، فکر می‌کنید چه اتفاقی افتاده بود؟ بلی آشنای این شخص بخاطر بیماری نتوانسته بود در این سمینار شرکت کند و این موضوع بدلیل نفوذ یک اسپم و جاسوسی آن در صندوق الکترونیکی شخصی دیگر که با این دو در ارتباط بوده است سبب سرقت این اطلاعات شده بود." 

ارسال یک ایمیل اگر بصورت استاندارد و با توجه به نکات امنیتی نباشد چگونه می تواند سبب آسیب های بسیار جدی شود. در هنگام ارسال ایمیل برای رعایت امنیت شما می‌توانید از گزینه های Cc و Bcc استفاده نمائید، در زمان ارسال یک پست الکترونیک به شخصی با انتخاب گزینه Cc می‌توانید یک کپی از آن را برای شخصی دیگر ارسال نمائید این امر سبب می‌شود هویت شخص گیرنده کپی بصورت پنهان باشد.

در ارسال گروهی می‌توانید از گزینه Bcc استفاده نمائید، با این امر شما هم صندوق الکترونیکی خود را محفوظ نگه می‌دارید هم سبب امنیت گیرندگان این پست الکترونیکی می‌شوید، همانطور که قبلا اشاره کردیم اگر شما این کار را انجام ندهید سبب ایجاد یک لیست بلند از دوستان و همکارانتان می‌شوید که برای یک نفوذگر منبع اطلاعاتی مناسبی جهت بهره برداری و سوء استفاده می شود.

با این نکات نه تنها سبب ایجاد امنیت می‌شوید، بلکه اگر در محیط شرکت و یا سازمانی فعالیت می‌کنید و نمی‌خواهید در ارسال پست الکترونیک نام و آدرس مشتریان دریافت کننده منتشر شود، در زمان ارسال این اسامی و آدرس ها بصورت محرمانه ارسال می‌شود.

برنا


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : آموزش